kup teraz MysteryBox#4 w cenie 129zł przepadnie za:
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Producenci
Promocje
Kategorie blog
NED RIG killer na okonie i sandacze z PZW 0
NED RIG amerykański killer na okonie i sandacze z PZW

Pierwsza polska strona dla spinningistów sandaczowo okoniowych pisząca o metodzie NED RIG - skutecznej technice spinningowej na duże jesienne okonie i tłuste sandacze. Ta metoda spinningowa jest jak Volkswagen – JEST DLA LUDU. JEST PROSTA. JEST SKUTECZNA. PO PROSTU WYMIATA I NIE WYMAGA BYCIA PRO.

Ned Rig w USA jest obecnie jedną z najpopularniejszych finezyjnych metod łowienia bassów i walleye. Jest łatwy w użyciu, łapie wszystkie rodzaje ryb drapieżnych i może umieścić okaz w twoim podbieraku, gdy inne prezentacje zawiodą.

czytaj całość »
5 bardzo łownych gumowych przynęt na okonia 0
Jakie gumy na okonia? 5 najlepszych gumowych przynęt okoniowych na 2022 rok

Łowisz okonie? Szukasz najlepszej przynęty na okonie? Muszę Cię zmartwić, nie ma najlepszej przynęty na okonie, jest wiele przynęt skutecznych i to Ty musisz zweryfikować, którą z nich dobierzesz na potrzeby swojego łowiska jako najbardziej skuteczną - często tylko danego dnia.

Co to oznacza? Że będziesz musiał konsekwentnie zmieniać wiele przynęt i dobierać wiele kolorów aż trafisz na ten wzór, który danego dnia będzie skutecznie kusić okonie do ataku, jednak jeśli coś się sprawdza to warto do tego powracać i od takiej przynęty rozpoczynać swoją okoniową wyprawę.

czytaj całość »
Okoniowe ciekawostki #1: wszędobylscy mięsożercy! 0
Okoniowe ciekawostki #1: wszędobylscy mięsożercy!

Czy wiedziałeś, że okonie są naturalnie pierwszymi rybami, które zasiedlają zdecydowaną większość nowo powstałych dziko wód? Uważa się, że jest to wynikiem ich wyjątkowo lepkiej ikry, która bardzo łatwo przykleja się do łapek ptactwa wodnego lub piór migrujących ptaków wodnych, przenosząc w ten sposób gatunki z wody do wody. Dzięki czemu okoń jest rybą tak bardzo popularną i bardzo często niesłusznie nazywaną "pasożytem", z uwagi na swoją wszechobecność. Szczęśliwie co raz więcej wędkarzy uważa okonia za cenną rybę i jego wartość jako drapieżnika w wodach polskich rośnie z dnia na dzień. 

czytaj całość »
SANDACZ POSPOLITY (Sander Lucioperca) 0
SANDACZ POSPOLITY (Sander Lucioperca)

Sandacz pospolity (Sander lucioperca) – gatunek ryby okoniokształtnej z rodziny okoniowatych (Percidae)

Występuje na terenie Europay od dorzecza Renu i Rodanu po Morze Kaspijskie oraz południowa Anglia. Brak go w północnej Skandynawii, północnej Rosji oraz na półwyspach Apenińskim i Bałkańskim. Występuje w jeziorach, zbiornikach zaporowych, średnich i dużych nizinnych rzekach, wyrobiskach oraz w płytkich wodach przybrzeżnych Bałtyku. Preferuje głębokie, mętne wody o twardym, piaszczystym, żwirowatym bądź gliniastym dnie. Jest wrażliwy na niedobór tlenu.

czytaj całość »
OKOŃ POSPOLITY (Perca Fluviatilis) 0
OKOŃ POSPOLITY (Perca Fluviatilis)

Okoń pospolity (Perca fluviatilis) – gatunek drapieżnej ryby z rodziny okoniowatych (Percidae)

Występuje na terenie Europy z wyjątkiem Półwyspu Iberyjskiego, północnej Szkocji, zachodniej Skandynawii, południowych i środkowych Włoch i zachodniej części Bałkanów oraz Azja aż do Kołymy. Aklimatyzowany m.in. w Irlandii i w Australii.

Występuje w wodach do 1000 m n.p.m., zarówno w płynących jak i stojących a także w słonawych wodach przybrzeżnych w estuarium rzek. Młodsze osobniki często tworzą ławice, starsze żyją w niewielkich grupach bądź samotnie.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl